top of page

Fazlasını öğren

 Hakkımızda

WhatsApp Image 2021-01-28 at 15.11.04.jp

 Ticari faaliyetine 1972 yılında, İlyas ŞENGÜL tarafından, Adana’da başlayan Şengül Kardan; Bilgi ve Tecrübeyi nesilden nesile aktararak; kalitesinden ve iş ahlakından ödün vermeden, 50 yılı aşkın süredir kesintisiz hizmet vermektedir.

 

 Şirketimiz; kurulduğu dönemde araçlara servis, bakım, şaft  ve balans ayarı hizmetleri vermiştir.

 

 1995 yılında unvan değişikliğine giderek, ŞENGÜL OTOMOTİV SAN. TİC. LTD. ŞTİ. adını almış ve faaliyetlerini bu isim altında sürdürmüştür. Yine aynı dönemde araç servis ve bakımı alanından çekilerek; Şirketin öncelikli hizmetlerini endüstriyel balans, şaft imalatı, şaft yedek parçaları satışı olarak belirlemiş ve kendi alanında Çukurova bölgesinin önde gelen firması olmayı başarmıştır

 

 2007 yılında Turhan Cemal Beriker Bulvarı’ndaki hizmet binasından, Yeni Sanayi Sitesindeki binasına geçişi gerçekleşmiştir. Bu dönemde Şirketimizin bünyesine Takograf Yetkili Satış ve Servis Hizmetleri de eklenmiştir.

 

 Şengül Kardan; deneyimli ve profesyonel ekibiyle, otomotiv ve endüstriyel şaft imalatı ve bakımı ve balans  ayarı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

 

 Şengül Kardan; istavroz & şaft yedek parçaları satışını, Tirsan ve Akkardan markalarının yetkili satış bayii olarak yapmaktadır.

bottom of page